fbpx

II Edycja Kursu VAT w Praktyce - Basic + Advance 

Od transakcji krajowych,

po międzynarodowe

i specyficzne branże

VAT w Praktyce

Pierwszy w Polsce tak kompleksowy i praktyczny Kurs VAT

Pierwszy Kurs VAT "od deski do deski"

Ile razy miałaś wrażenie, że kursy i szkolenia VAT poruszają temat tylko powierzchownie?

A gdy już musisz rozliczyć transakcje dla VAT, nie jesteś pewna czy robisz to dobrze?


Właśnie dlatego chciałam stworzyć kurs "od deski do deski", który porusza także te trudne tematy i ciężkie przypadki - takie, które pojawiają się w pozornie prostych sytuacjach, a sprawiają realne problemy.

Zapisy do kursu VAT w Praktyce Basic i VAT w Praktyce Advance


 ZAPISY ZAMKNIĘTE

00
Days
:
 
00
Hours
:
 
08
Minutes
:
 
51
Seconds

You missed out!

DOŁĄCZ do kursu VAT w edycji II - zapisy ZAMKNIĘTE

Kluczowe Informacje o Programie

Sprawdź jak działamy

Czas trwania kursu

Cały Program składa się z 2 kursów (pakiet COMBO VAT). Każdy kursów to 11 modułów podzielonych na bloki tematyczne i lekcje. Moduły będą udostępniane co tydzień - po 1 module z każdego kursu. Dostęp do kursu posiadasz przez 12 miesięcy od daty zakupu, w zależności od wybranego wariantu.

Materiał od A do Z

Program ten w sposób dogłębny omawia podatek VAT. Poruszam w nim sprawy trudne oraz takie, które często możesz spotkać w swojej pracy. Wyjaśniam kwestie, których na próżno szukać gdzie indziej.
Właściwa kolejność zagadnień

Moduły w kursie są ułożone w odpowiedniej kolejności, tak aby ułatwiać Ci naukę. To, czego nauczysz się w początkowych modułach, pozwoli Ci skutecznie opanować materiał w kolejnych częściach. Dla celów efektywniejszej nauki, moduły będę udostępniała stopniowo, a nie w formie całego kursu na raz.


Certyfikat

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który wyślemy do Ciebie na wskazany adres. Dodatkowo do certyfikatu będzie dołączona jego agenda, dla potwierdzenia zdobytych kwalifikacji. Dla kursu VAT w Praktyce BASIC i kursu VAT w Praktyce ADVANCE - otrzymasz dwa osobne certyfikaty.

Treściwe, ale krótkie lekcje

Wiem, że trudno Ci wygospodarować czas na podnoszenie kwalifikacji.  Praca, klienci, nadgodziny i - zwłaszcza przed 20-stym - istny kocioł. Lekcje przygotowałam więc w postaci pigułek wiedzy - sama esencja, bez zbędnego gadania. Bardzo mi zależy, abyś skutecznie i szybko podniosła swoje kwalifikacje, a przede wszystkim: bez poświęcania czasu przeznaczonego na relaks i rodzinę - księgowy też człowiek i musi odpoczywać!


Kurs Online

Kurs w 100% odbywa się online  – wystarczy dostęp do Internetu. Otrzymujesz pełen dostęp do filmów, materiałów, ćwiczeń i zebranych aktów prawnych, które możesz w każdej chwili pobrać. Uczysz się o dowolnej porze.


Nowe kompetencje - cały proces

Tak naprawdę liczą się realne kompetencje, sama wiedza nie wystarczy. Znajomość procesu gwarantuje skuteczność działania.  Nowe kompetencje oznaczają lepszą pozycję w stosunku do konkurencji, pozwalają na rozwój zawodowy, jaki finansowy.


Grupa Wsparcia

Wraz z kursem otrzymujesz dostęp do tajnej grupy na Facebooku, której zadaniem jest wzajemne wspieranie się i motywacja do działania. W grupie możesz zadawać pytania, dzielić się wnioskami i wyjaśniać swoje wątpliwości. Dodatkowo, co miesiąc spotkamy się LIVE, aby przeanalizować postęp nauki.

Opinie Studentów Szkoły Księgowości

James royce

Justyna

Uporządkowana wiedza


Cześć, kurs Basic mam ukończony. Był dla mnie uporządkowaniem wiedzy, ale też nauczyłam się czegoś nowego. Do tej pory nie miałam do czynienia z vat marża, więc to dla mnie była nowość. Teraz nadrabiam Advance. Jestem w połowie. Z tego kursu już na tym etapie dowiedziałam się sporo nowych rzeczy. Tym bardziej się cieszę, że zdecydowałam się uczestnictwo w obu kursach.
Anna parker
Anna parker
Anna parker

Anna

Aniu uwielbiam

weekendy z Tobą. Świetnie przekazujesz swoją wiedzę. 

jake duke

Justyna

Gorąco polecam

Skończyłam, u pani Ani już 2 kursy. Teraz jestem w trakcie 3 kolejnych. Mimo sporej praktyki w księgowości zdecydowałam się na odświeżenie i uzupełnienie wiedzy.

James royce

Monika

Wysoki poziom


Kurs jak dla mnie na bardzo wysokim poziomie. Super jest to, że można nauczyć się praktycznego księgowania. Pracuję na optime od trzech miesięcy i bardzo się cieszę, że mam możliwość praktycznego przećwiczenia zadań. Osobiście najpierw przerobiłam moduł pierwszy a dopiero teraz przeszłam do Advance. 
jake duke

Marzena

Polubiłam VAT!

A wrażenia po kursie bardzo pozytywne u mnie. Kurs napakowany wiedzą i przedstawia w prostszy sposób podejście do tematu. Polubiłam VAT, nie jest dla mnie tak skomplikowany jak był. Rozjaśniły mi się kwestie głównie WNT WDT import i eksport usług. Tego się bałam często.

Anna parker
Anna parker
Anna parker

Magda

Czytelnie i konkretnie

Kurs jak najbardziej ok, bardzo mi się podoba przekazanie konkretnej wiedzy, której potrzebowałam bo nigdy z VAT-em nie miałam do czynienia. Bardzo czytelne materiały i plus, że mogę do wszystkiego wrócić w każdym momencie. Poświęcam każdą wolną chwilę i jakoś idzie powoli, ale do przodu.

Co znajdziesz w sekcji bonusowej?

1

Kurs JPK_V7

Podobał Ci się kurs o JPK_V7? Nie musisz tracić do niego dostępu (oficjalnie zniknął 10.12.2020 r.) Dołączając do VAT w Praktyce -  zatrzymasz dostęp do kursu JPK_V7.

2

Ściągawki do wydruku

Najważniejsze informacje w formie tabeli, wykresów, wypunktowania - w sam raz, aby szybko rzucić okiem i przypomnieć sobie konkretny temat.

3

Quizy na koniec modułu

Powtórz wiedzę zanim przejdziesz do następnego modułu w formie krótkiego quizu.

4

Notatki graficzne

Notatki do każdego modułu w formie graficznego podsumowania najważniejszych punktów, aby łatwiej przyswoić wiedzę. 

5

Procedury i checklisty

Zdarza Ci się zapomnieć o  czymś  rozliczając różne transakcje? Z pomocą przyjdą opracowane procedury w formie checklist - teraz zrobisz wszystko od A do Z.

6

Druki i formularze

Zebrane druki i formularze w 1 miejscu - zgłoszenia, pisma, zawiadomienia dotyczące podatku VAT.

Zapisy do kursu VAT w Praktyce Basic i VAT w Praktyce Advance


ZAPISY ZAMKNIĘTE


00
Days
:
 
00
Hours
:
 
08
Minutes
:
 
51
Seconds

You missed out!

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się czy ten program jest dla Ciebie odpowiedni?


1

ZACZYNASZ PRACĘ W KSIĘGOWOŚCI

Chcesz zacząć pracę w księgowości? A może już jesteś na początku swojej przygody z księgowością? Podatek VAT spotkasz w każdej firmie. Nawet jeśli będziesz mieć do czynienia z podatnikami zwolnionymi z VAT, to i tak część przepisów będzie ich dotyczyć! Dołącz do Kursu VAT w Praktyce, by  w możliwie najszybszy sposób zdobyć potrzebną do pracy w księgowości wiedzę.

2

ROZLICZASZ JUŻ VAT, ALE MASZ MNÓSTWO WĄTPLIWOŚCI

Pracujesz w księgowości i na codzień rozliczasz podatek VAT, ale wciąż natrafiasz na sytuacje, które budzą u Ciebie mnóstwo wątpliwości - czy oby na pewno dobrze to rozliczyłaś, czy czegoś nie przeoczyłaś? I te nieustannie zmieniające się przepisy... VAT to chyba najczęściej zmieniany podatek. Dołącz do kursu, by uzupełnić swoją wiedzę i poczuć się pewnie przy każdym składanym pliku JPK_V7.

3

PROWADZISZ BIURO RACHUNKOWE

Prowadzisz biuro rachunkowe, w którym na nudę nie można narzekać. Każdy Klient ma swoją specyfikę, a to oznacza niezmierzoną liczbę różnych przypadków. Z jednej strony to ogrom doświadczeń, z drugiej jednak - wiele wyzwań i wątpliwości. A przecież podatek VAT to chyba najbardziej "sankcyjny" podatek w Polsce - nawet gdy się po ludzku pomylisz, musisz liczyć się z karami i sankcjami. Nie możesz pozwolić sobie na błędy. Musisz ciągle być na bieżąco i właściwie interpretować przepisy  - rozwiazanie Twoich problemów znajdziesz w kursie VAT w Praktyce.

4

CHCESZ AWANSOWAĆ NA SAMODZIELNE STANOWISKO

Pracujesz w księgowości, lecz dotąd ktoś inny sprawdzał Twoje rozliczenia i ostatecznie odpowiadał za przygotowanie i wysyłkę deklaracji i JPK_V7. Marzy Ci się samodzielne stanowisko, ale boisz się że nie dasz rady - w końcu to duża odpowiedzialność, a przepisy są skomplikowane i często wprowadzane na ostatnią chwilę. Czujesz, że potrzebujesz usystematyzować i uzupełnić wiedzę z zakresu VAT? Kurs VAT w Praktyce jest dla Ciebie!  

Kim jestem i dlaczego stworzyłam kurs o VAT

Nazywam się Anna Leńczowska i od ponad 17 lat pomagam przedsiębiorcom w zakresie podatków, księgowości i prawa.


Prowadzę biura rachunkowe oraz jestem Biegłym Rewidentem.


Stworzyłam kurs o VAT, ponieważ brakowało mi na kursu o podatku VAT, takiego "od deski do deski", poruszającego także tematy zawiłe dogłębnie - a nie tylko pobieżnie. Podatek VAT dotyczy wszystkich przedsiębiorców, jednocześnie najwięcej sankcji za nieprawidłowe rozliczanie podatku czyha nas właśnie w VAT. 


Postanowiłam więc stworzyć kurs "od deski do deski" z zakresu VAT.

Opinie Studentów 

Szkoły Księgowości

Magdalena


Bardzo dziękuję za odpowiedź

I to taką konkretną i szczegółową.

Bardzo solidny kurs i wspaniała opieka posprzedażna. Będę naprawdę polecać innym!

Anna


Pani Aniu

Pani kursy to bomba wiedzy, przekazana w łatwy i przystępny sposób.  Uwielbiam je, choć jestem dopiero na początku. 

Agnieszka


W chwili obecnej

realizuję dwa kursy: księgowość spółki zoo i księgowość spółki kom. , są fantastyczne i chciałabym skorzystać jeszcze z kolejnego kursu.

Agenda Kursu

VAT w praktyce - BASIC

Wprowadzenie

moduł 1

Plan gry

1. Powitanie      

2. Plan nauki

3. Efekt końcowy

4. Instalacja Programu

5. Prawo ....  a VAT

6. Gdy ustawa jest niezgodna z dyrektywą...    

7. Ogólna zasada VAT - o co chodzi?

8. Zadanie domowe   

Blok - Transakcje Krajowe

moduł 2

Zaprzyjaźnij się z podatnikiem!

1. Powitanie  

2. Kim jest podatnik VAT? 

3. Kto nie musi być czynnym podatnikiem VAT?

4. Kto musi być podatnikiem VAT?

5. Podatnik VAT - zagraniczny?  Kiedy i dlaczego?

6. Który urząd wybrać? Czyli parę słów o właściwości…

7. Rejestracja do VAT - kiedy możemy nie zostać zarejestrowani? 

8. Najem prywatny a VAT?

9. Ewidencja podatników VAT… co dla nas oznacza? 

10. Kiedy tracimy status czynnego podatnika VAT?

11. Organy publiczne jako podatnik VAT

12. Mały podatnik VAT czy zawsze łatwiej? 

13. Kim jest tajemniczy przedstawiciel podatkowy?

14. Parę słów o białej liście

15. Jak sprawdzić kontrahenta i rachunek bankowy?        

16. Wypełniamy VAT-R - zgłoszenie i aktualizacja

17. Ustawiamy parametry VAT w Comarch Optima  

18. Zadanie domowe

moduł 3

Co w końcu podlega temu opodatkowaniu?!

1. Powitanie      

2. Co podlega opodatkowaniu VAT, a co nie podlega?   

3. Czym jest dostawa towarów i czy zawsze musi być przeniesienie własności?

4. Czym jest towar według VAT?

5. Kiedy mamy do czynienia z usługą? 

6. Nieodpłatna dostawa towarów i usług 

7. Prezenty o małej wartości, gratisy, próbki i takie tam…

8. Oj te świadczenia/ dostawy na rzecz pracowników …

9. Samochody używane dla celów prywatnych a VAT

10. Data obowiązku podatkowego w VAT

11. Zaliczka a obowiązek podatkowy 

12. Dostawy i usługi ciągłe, długoterminowe i etapowe  a VAT 

13. Podstawa opodatkowania - co i ile?

14. Stawki VAT - wielka zagadka? 

15. Nowa matryca stawek VAT

16. Wiążąca Informacja stawkowa

17. Wprowadzamy dokumenty sprzedażowe do Comarch Optima 

18.  Zadanie domowe   

moduł 4

 Odliczenia w VAT - czyli to, co przedsiębiorca lubi najbardziej

1. Powitanie

2. Kiedy możemy odliczyć VAT?

3. Terminy i podstawa odliczenia VAT

4. Czy wydanie towaru/wykonanie usługi ma wpływ na prawo odliczenia VAT? 

5. Przedawnienie prawa do odliczenia VAT  

6. NKUP a odliczenie VAT

7. Odliczenie VAT z pustych faktur  

8. Odliczenie VAT a błędy na fakturach warunki + podstawa odliczenia

9. Ograniczenia w odliczeniu VAT

10. Klasyfikacja samochodów dla celów VAT

11. Odliczenie VAT od samochodów   

12. Ewidencja przebiegu pojazdów dla celów VAT 

13. VAT-26 - kiedy i jak wypełnić?  

14. Zmiana sposobu wykorzystania samochodu a VAT 

15. Reprezentacja i reklama a VAT

16. Sprzedaż samochodu osobowego a VAT    

17. Wprowadzamy koszty do rejestru zakupu w Comarch Optima  

18. Odliczenie VAT od zakupów w "nowych" zawodach - vloger, bloger, influencer

19. Zadanie domowe

moduł 5

Skróty nie na skróty: MPP, VAT-RR i VAT marża

1. Powitanie

2. Kiedy obowiązuje MPP  

3. Sprzedaż i korekty z MPP

4. Przelewy MPP

5. Zaliczka, przelewy zbiorcze a MPP

6. Sankcje za MPP

7. Dysponowanie środkami na rachunku VAT

8. Metoda kasowa - zasady ogólne

9. Zmiana sposobu rozliczenia VAT na/z metody kasowej 

10. Kim jest i jak się rozlicza rolnik ryczałtowy?

11. Zakup od rolnika ryczałtowego 

12. Zapłata po terminie a odliczenie VAT z Faktury RR  

13. VAT marża - towary używane - kiedy? 

14. VAT marża - towary używane - jak?  

15. VAT- marża - turystyka

16. Wprowadzamy fakturę VAT-RR do Comarch Optima          

17. Wprowadzamy fakturę VAT marża do Comarch Optima     

18. Zadanie domowe  

moduł 6

VAT-owy szejk - czyli działalność (z)mieszana

1. Powitanie

2. Czym jest działalność mieszana?

3. Odliczenie VAT według prewspółczynnika

4. Współczynnik sprzedaży w JST

5. Współczynnik sprzedaży w samorządowej jednostce budżetowej

6. Współczynnik sprzedaży w zakładzie budżetowym

7. Współczynnik sprzedaży w samorządowej i państwowej instytucji kultury

8. Współczynnik sprzedaży w uczelni publicznej i instytucie badawczym

9. Ustalenie pierwszego prewspółczynnika  

10. Wydatki na samochody osobowe a działalność mieszana

11. Korekta roczna z tytułu sprzedaży mieszanej 

12. Korekta VAT dla nieruchomości kupionych i wytworzonych a sprzedaż mieszana

13. Korekta VAT dla środków trwałych związku ze zmianą przeznaczenia

14. Korekta VAT dla inwestycji wieloletniej

15. Korekta VAT a modernizacja środków trwałych

16. Utrata środka trwałego a korekta VAT (kradzież, zniszczenie)   

17. ZFŚS a VAT? 

18. Wprowadzamy koszty dla działalności mieszanej do rejestru zakupu    

19. Zadanie domowe 

Blok - Dokumentacja i Sprawozdawczość

moduł 7

Faktury, noty i cała ta papierologia!

1. Powitanie

2. Faktura VAT - podatnik czynny i zwolniony

3. Faktury korygujące, korygujące do zera

4. Zbiorcze faktury i zbiorcze faktury korygujące

5. Faktury uproszczone

6. Samofakturowanie

7. Kursy walut a faktura

8. Nota korygująca

9. MPP, OO i inne takie a faktura 

10. Faktury elektroniczne

11. System EDI

12. Faktura elektroniczna a zamówienia publiczne

13. Faktura zaliczkowa i końcowa do zaliczki

14. Wystawiamy faktury VAT w Comarch Optima

15. Refakturowanie, refaktura i nie-VAT-owca

16. Anulowanie faktury

17. Duplikaty a VAT

18. Nieterminowe wystawienie faktury (przed i po)

19. Centralny rejestr faktur

20. PKWIU, CN, GTU na fakturze

21. Przechowywanie faktur i JPK FA

22. Zadanie domowe

moduł 8

 Kasę da się oswoić (nawet fiskalną)

1. Powitanie

2. Kto musi mieć kasę

3. Zwolnienia z kas

4. Kasy online i wirtualne i CRK

5. Paragon, raporty miesięczne i dobowe

6. Faktura do paragonu

7. Zwrot do paragonu

8. Obowiązek szkoleń pracowników

9. Kara za nieewidencjonowanie na kasie

10. Oznaczenia stawek na kasie i zero techniczne

11. Przechowywanie dokumentów fiskalnych

12. Ulga na zakup kasy

13. Sprzedaż na allegro a paragony

14. Raport fiskalny w Comarch Optima
15. Zadanie domowe

moduł 9

 Ewidencje, zwroty, NADwyżki i NADpłaty - czyli NADksięgowość

1. Powitanie

2. Rejestr zakupu, sprzedaży  i rejestr VAT marża

3. VAT do przeniesienia i do zwrotu

4. Kiedy spodziewać się kontroli przy zwrocie?

5. Brak sprzedaży i  zabezpieczenie majątkowe w związku ze zwrotem

6. Nadpłata w VAT

7. Wprowadzenia do JPK

8. Rejestr zakupu a JPK VAT

9. Rejestr sprzedaży a JPK VAT

10. Omówienie kodów GTU – cz. I

11. Omówienie kodów GTU – cz. II

12. Omówienie kodów GTU – cz. III

13. Rejestr sprzedaży – kody transakcji cz. I

14. Rejestr sprzedaży – kody transakcji cz. II

15. Rejestr sprzedaży -kody dokumentów i sprzedaż detaliczna
16. Błędy w JPK i zmiany
17. JPK VAT, VAT-UE w Comarch Optima

18. Zadanie domowe

moduł 10

Kiedy noga się powinie - sankcje i postępowania

1. Powitanie

2. Sankcje za wadliwe i nierzetelne faktury

3. Kiedy możesz mieć zablokowany rachunek bankowy?

4. Dodatkowa sankcja w VAT (15,20,30 i 100%)

5. Inne sankcje w VAT

6. Sankcje – MPP

7. Ulga na złe długi - zasady

8. Kontrola podatkowa

9. Czynności sprawdzające w VAT

10. Postępowanie podatkowe w VAT

11. Slim VAT – założenia

12. Korekta VAT-ZD w Comarch Optima

13. Zadanie Domowe

moduł 11

 Co dalej?

1. Powitanie

2. Likwidacja a VAT

3. Komis

4. Barter

5. Spotkania integracyjne, jubileuszowe a VAT

6. Sprzedaż na próbę

7. Premia pieniężna (sprzedaż premiowa)

8. Rabat pośredni

9. Co dalej?

VAT w praktyce - ADVANCE

Wprowadzenie

moduł 1

Plan gry

1. Powitanie

2. Plan nauki

3. Efekt końcowy  

4. Instalacja Programu 

5. Prawo polskie a prawo unijne   

6. Trybunał Sprawiedliwości UE a VAT w Polsce     

7. Interpretacja ogólna, indywidualna a objaśnienia podatkowe

8. Jak napisać wniosek o interpretację indywidualną?    

9. Zadanie domowe 

Blok - Transakcje Zagraniczne

moduł 2

WDT - z czym to się księguje?

1. Powitanie

2. Czym jest WDT? 

3. Transakcje nieodpłatne a WDT  

4. Przemieszczenie własnych towarów a WDT  

5. Miejsce WDT i brak przemieszczenia a WDT 

6. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w WDT  

7. Jak wyliczyć podstawę opodatkowania w WDT  

8. Dokumentacja WDT - nowe przepisy a stawka 0%   

9. Obowiązek rejestracji do VAT-UE   

10. System VIES  

11. WDT a brak VAT-UE  

12. Jak wprowadzić WDT w Comarch Optima?     

13. Kursy walut w WDT 

14. Zadanie domowe 

moduł 3

WNT - niby proste, a jednak...

1. Powitanie

2. Czym jest WNT?

3. Kiedy nie dochodzi do WNT?  

4. Transport towarów własnych a WNT   

5. Dostawa towarów z montażem 

6. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w WNT i czy brak faktury ma na to  
     wpływ?

7. Jak wyliczyć podstawę opodatkowania w WNT i jaką stawkę VAT zastosować?

8. Prawo odliczenia podatku od WNT   

9. Skutki zaliczki w WNT  

10. WNT a brak VAT-UE     

11. Kursy walut w WNT   

12. Dla kogo Intrastat?      

13. Jak dokonać zgłoszenia Intrastat?   

14. Kody Intrastat 

15. Jak wprowadzić WNT w Comarch Optima?   

16. Jak przygotować Intrastat w Comarch Optima?         

17. VAT-9M    

18. VAT-UE      

19. Deklaracja VAT-8
20. Zadanie domowe

moduł 4

Przejmij kontrolę nad eksportem towarów!

1. Powitanie

2. Czym jest eksport towarów?

3. Czym jest unijny kodeks celny?  

4. Czym jest CN?     

5. EORI - czym jest?    

6. Czym są Incoterms? 

7. Omówienie incoterms 

8. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w eksporcie i stawka 0%?      

9. Przedpłata/ zaliczka w eksporcie     

10. Jak wyliczyć podstawę opodatkowania przy eksporcie 

11. Czym różni się eksport pośredni od bezpośredniego?  

12. Czym jest  świadectwo pochodzenia? 

13. Kursy walut w imporcie i eksporcie

14. Wprowadzamy eksport do Comarch Optima  

15. Zadanie domowe

moduł 5

Import towarów? Ale o c(ł)o chodzi?!

1. Powitanie

2. Czy jest import towarów?

3. Kto jest podatnikiem VAT w imporcie?     

4. Procedury celne przy imporcie    

5. Kiedy płacimy cło?   

6. Wartość celna towaru     

7. Pochodzenie towaru a cło   

8. Czym jest system AIS/IMPORT? 

9. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w imporcie?    

10. Jak wyliczyć podstawę opodatkowania VAT w imporcie?   

11. Procedura VAT importu uproszczonego      

12. Kurier, agencja celna a import 

13. Procedura importowa I_42  

14. Procedura importowa I_63   

15. Odprawa scentralizowana  

16. Kursy walut w imporcie 

17. Wprowadzamy import do Comarch Optima  

18. Zadanie domowe 

moduł 6

Towar i towar, a gdzie usługa? Prosto i czytelnie o imporcie i eksporcie usług

1. Powitanie

2. Czym jest import i eksport usług?

3. Miejsce świadczenia a obowiązek podatkowy  

4. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w imporcie/eksporcie usług?        

5. Eksport/import usług a VAT-UE                    

6. Import /Eksport usług w JPK_V7 , dokumentacja             

7. Kursy walut w imporcie/eksporcie usług           

8. Jak wyliczyć podstawę opodatkowania       

9. Faktura po terminie a prawo do odliczenia VAT       

10. Procedura MOSS - dla kogo?

11. Państwo członkowskie konsumpcji a państwo członkowskie identyfikacji            

12. Zasady rejestracji MOSS 

13. Zasady rozliczeń MOSS 

14. Płatność VAT w systemie MOSS 

15. Ewidencja w systemie MOSS

16. Siedziba nabywcy a stałe miejsce prowadzenia działalności    

17. Zakup licencji Google, Facebook, Adobe a VAT      

18. Faktoring zagraniczny a VAT  

19. Jak wprowadzić import/eksport usług do Comarch Optima?     

20. Zadanie domowe  

moduł 7

Transakcje łańcuchowe? Od Z do A!

1. Powitanie

2. Pakiet Quick - Fixes w VAT  

3. Czym jest magazyn typu call-off stock             

4. Magazyn call-off stock  na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium
    kraju 

5. Magazyn call-off stock - ewidencja

6. Kiedy mamy do czynienia z transakcją łańcuchową?        

7. Opodatkowanie transakcji łańcuchowej 

8. Dokumentacja transakcji łańcuchowej       

9. Procedura uproszczona w transakcjach łańuchowym    

10. Transakcje typu TT _WNT i TT_D                  

11. Sprzedaż wysyłkowa - czym jest?        

12. Wewnątrzwspólnotowe nabycie paliw 

13. Jak wprowadzić transakcje łańcuchowe do Comarch Optima?                         

14. Zadanie domowe         

Blok - Branże a VAT

moduł 8

Czy ten VAT w transporcie musi być taki skomplikowany?

1. Powitanie

2. Usługa transportowa a spedycyjna

3. Usługa magazynowania, przechowania i składowania

4. Usługa kurierska a usługa logistyczna

5. Dokumenty w transporcie międzynarodowym towarowym

6. Transport towarów poza UE

7. Transport towarów – Polska, UE

8. Transport osób

9. Usługi magazynowania a VAT

10. Usługi logistyki a VAT

11. Usługi spedycji a VAT

12. Usługi świadczone przez agencje celne a VAT

13. Usługi pomocnicze w transporcie

14. Faktury wystawiane w imieniu i na rzecz przewoźników

15. Transport a JPK VAT

16. Zadanie domowe

moduł 9

Zostań kierownikiem podatkowej budowy! Czyli wszystko o budownictwie i nieruchomościach

1. Powitanie

2. Zakup nieruchomości a VAT

3. Sprzedaż nieruchomości – jaka stawka

4. Wieczyste użytkowanie gruntu a VAT

5. Moment obowiązku podatkowego VAT - najem i sprzedaż

6. Najem długoterminowy a krótkoterminowy

7. Wynajem nieruchomości przez booking, airbnb
8. Usługi budowlane a VAT

9. Usługi budowlane poza Polską
10. Kary i odszkodowania a VAT

11. Leasing nieruchomości a VAT

12. Zadanie domowe

moduł 10

Świadczenia nie proste, a złożone

1. Powitanie

2. Czym są świadczenia złożone?

3. Jak określić świadczenie dominujące?

4. Różne stawki VAT a prawo do odliczenia

5. Świadczenia złożone w hotelarstwie

6. Świadczenia złożone w branży budowlanej

7. Karty paliwowe

8. Świadczenia złożone w branży medycznej

9. Sprzedaż zestawów

10. Świadczenia złożone a najem lokali

11. Zadanie domowe

moduł 11

Wyjątek regułą świata, czyli o sytuacjach szczególnych

1. Powitanie

2. Opakowania zwrotne

3. Bony pieniężne

4. Złoto i srebro inwestycyjne

5. Aport rzeczowego składnika majątku i ZCP

6. Opodatkowanie leasingu finansowego

7. Projekty unijne a VAT

8. Jak ma się podatek u źródła do VAT
9. Zakończenie

Jak wygląda kurs od środka?

 • Lekcje video - wykłady i instruktaż
 • Materiały pdf
 • Sekcja  Bonusowa


ZAPISY ZAMKNIĘTE


VAT W PRAKTYCE BASIC

Transakcje krajowe i sprawozdawczość

PLN


1997 zł/

1 ROK


 • Dostęp do kursu VAT Basic
 • Dostęp do kursu 12 miesięcy
 • Aktualizacje 12 miesięcy 
 • Materiały video +instruktaże 24/7
 • Materiały PDF
 • Sekcja Bonusowa
 • 3 spotkania LIVE CALL
 • Tajna Grupa Wsparcia
VAT W PRAKTYCE ADVANCE

Transakcje międzynarodowe i VAT w branżach

PLN


2997 zł/

 1 ROK
 • Dostęp do kursu VAT Advance
 • Dostęp do kursu 12 miesięcy
 • Aktualizacje 12 miesięcy 
 • Materiały video +instruktaże 24/7
 • Sekcja Bonusowa
 • 3 spotkania LIVE CALL
 • Tajna Grupa Wsparcia
PAKIET KURSÓW=

VAT W PRAKTYCE BASIC + VAT W PRAKTYCE ADVANCE

COMBO VAT - czyli 2 w 1

PLN

4697 ZŁ/


1 ROK


 • Dostęp do 2 kursów - VAT Basic i VAT Advance
 • Dostęp do kursów 12 miesięcy
 • Aktualizacje - 12 miesięcy
 • Materiały video + instruktaże 24/7
 • Materiały PDF
 • Sekcja Bonusowa
 • 6 Spotkań LIVE CALL 
 • Tajna Grupa Wsparcia
100%

GWARANCJI

POKOCHAJ KURS LUB ZWRACAMY PIENIĄDZE

Wszystkie materiały przygotowałam w taki sposób, aby dały Ci 10 razy więcej wartości, niż oczekujesz. Jeżeli jednak z jakichś powodów kurs nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to wystarczy, że napiszesz na adres: szkola@szkolaksiegowosci.pl a zwrócę Ci 100% Twojej wpłaty! Okres gwarancji to 30 dni od dnia zakupu.

Moim celem jest przekazanie Ci jak największej wartości merytorycznej i udowodnienie, że kurs ten realnie zwiększy Twoje kompetencje zarówno zawodowe, jak i finansowe.

 Sprawdź co Studenci mówią o kursie JPK_VAT

MIROSŁAWA
Obejrzałam, świetny kurs

konkretny, bez zbędnych informacji. Polecam !!!!

krystyna
Jak zawsze bardzo pomocne

prowadzone przez Panią kursy, webinaria, jest Pani wszędzie z pożytkiem dla wielu. Pozdrawiam

BEATA
Jestem po pierwszej lekcji

nie ma to jak przełożyć z polskiego na nasze. Dziękuję

EWA
Polecam

Jak zawsze dobrze zinterpretowane.

BOŻENA
Super! Dziękuję pięknie 

Jak dotąd najlepsze wytłumaczenie nowego JPK.

BARBARA
Bardzo dziękuję

Gorący temat. Uwielbiam taką formę lekcji.  Wszystko jasno i przejrzyście opisane. Będzie lektura na wieczór.

Pytania i Odpowiedzi

Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa?

Czy ten kurs jest dla mnie jeśli dopiero chcę zacząć uczyć się księgowości?

Jak długo mam dostęp do tego kursu?

W jaki sposób mogę zapłacić za kurs?

Jak  mogę zalogować się do Panelu Studenta?

Co w przypadku, gdy uznam że ten kurs nie jest jednak dla mnie?

Jakie zadania będę otrzymywać w kursie? Czy muszę je wykonywać?

Czy ten kurs jest mnie jeśli już rozliczam podatek VAT?

Czy muszę rozwiązać test na koniec kursu?

Co muszę księgować dokumenty w Comarch Optima?  

Czy otrzymam fakturę za zakup kursu?

Co jeżeli mam inne pytanie?

Jeśli to wszystko wydaje Ci się warte uwagi, to może... przyda się również Twoim znajomym?

PODZIEL SIĘ

tą stroną z innymi, wystarczy że klikniesz w jeden z  przycisków obok!

Regulamin   |      Polityka Prywatności   |   Kontakt

>
>