Akademia1

Naucz sięsamodzielnie zamykać miesiącna Pełnych Księgach 

i poznaj narzędzia najlepszych Księgowych

Zapisy zamknięte

Chcesz prowadzić samodzielnie księgi, ale…

 uważasz, że brakuje Ci wiedzy i umiejętności. Planujesz zająć się tym tematem, szukasz książek, kursów…

Książki – niestety dobre pozycje w postaci komentarzy  to duży koszt kilkuset złotych i 1,5- 2 tys. stron, w dodatku omawiają tylko jeden obszar – osobno CIT, osobno VAT, osobno rachunkowość.

Kursy – niestety trzeba mieć dzień wolny bo odbywaja się w Twoich godzinach pracy. Ewentualnie można skorzystać z kursów weekendowych – ale to oznacza brak czasu dla rodziny…

Na koniec – i kursy i książki niewiele mają wspólnego z praktyką, nie pokazują procesu tylko przepisy. 

Czy można inaczej?

Czy nie ma rozwiązania, które pokazywałoby cały proces zamykania miesiąca na pełnych księgach uwzgledniając rachunkowość, CIT, VAT, PIT i ujęcie w programie księgowym? Tak, aby uczyć się w swoim tempie w czasie dogodnym dla Ciebie?

Ale jednocześnie by mieć wsparcie w trakcie realizacji programu?

Księgi Handlowe w Praktyce – to rozwiązanie którego szukasz

Szkoda czasu na samodzielne szukanie rozwiązań. Pokażę Ci jak zamykać samodzielnie miesiąc na księgach rachunkowych – uwzględniając wszystkie potrzebne obszary.

Naucz się korzystając z mojego ponad 18-letnim  doświadczenia w zakresie księgowości, podatków i prawa  gospodarczego. 

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

1

Prowadzisz biuro rachunkowe

Prowadzisz biuro rachunkowe i rozliczasz firmy w oparciu o książkę przychodów i rozchodów lub ryczałt. Chcesz rozszerzyć ofertę na większe firmy – prowadzić księgi rachunkowe. Brakuje Ci jednak wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Pokażę  Ci komplesowo proces zamykania miesiąca na pełnych księgach, dzięki czemu bez problemu zaoferujesz nowe usługi w swoim biurze.

2

Marzysz o awansie w pracy

Pracujesz lub chcesz zacząć pracować w księgowości. Skończyłaś kierunek z rachunkowości, byłaś na kursach, ale okazały się one mocno teoretyczne…Operacje gospodarcze, których uczono Cię na kursach i uczelni, to te z prostszych, na jakie  natrafiasz w swojej pracy. Nie czujesz się gotowa samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe. Szukasz praktyki, gotowego szablonu do zastosowania, przekrojowego podejścia – w końcu operacja gospodarcza nie ma wyłącznie skutków w VAT lub skutków  w CIT lub w rachunkowości – a tak uczą na kursach i na uczelni… Nikt za Ciebie także nie wskaże jaka operacja wynika z dokumentu – a w książkach masz tylko gotowe opisy bez faktur, rachunków itd. A gdyby ktoś przeprowadził Cię przez cały proces od strony praktycznej i pokazał Ci na co zwrócić uwagę i gdzie czekają pułapki…

3

Planujesz powrót do pracy

Wymarzony moment w życiu – dziecko. Urlop macierzyński, wychowawczy, ale czas szybko płynie i trzeba wrócić do pracy. Niestety przepisy zmieniają się niemal w trybie ciągłym. Jak to wszystko ogarnąć? Jak odświeżyć i uzupełnić wiedzę? Na szkolenia stacjonarne nie ma szans – po pierwsze trzeba dojechać na miejsce szkolenia – rosną koszty i czas jaki musisz poświęcić. Po drugie szkolenia odbywają się w czasie, gdy Ty nie masz z kim zostawić dziecka, a oddawanie dziecka  do przedszkola (zwłaszczaa teraz) bez powrotu do pracy też bez sensu. Gdyby tak można było uczestniczyć w kursie, np. wieczorem lub w trakcie dnia, gdy dziecko śpi…

Kim jestem i dlaczego uczę jak zamyknąć swój pierwszy miesiąc na KH?

Nazywam się Anna Leńczowska i od ponad 18 lat pomagam przedsiębiorcom w zakresie  podatków, księgowości i prawa.

Krótko o mnie:

– ukończyłam Stosunki Międzynarodowe – specjalność Handel Zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Krakowie,

– Studia Podyplomowych Finanse i Rachunkowość,

– Pedagogikę z dyplomem nauczyciela rachunkowości i ekonomiki przedsiębiorstw,

– Contract Law course na Harvard University.

W pracy:

– 13 lat byłam głównym księgowym,

– ponad 10 lat prowadzę własne biura rachunkowe,

– jestem Biegłym Rewidentem 

– brałam udział w badaniu licznych sprawozdań finansowych, w tym spółek giełdowych i podmiotów z branży finansowej,

– wdrażam od 15 lat system ERP Comarch Optima.

A poza tym?

– prowadzę Szkołę Księgowości ( mam ponad 7500 Studentów – dziękuję Wam za zaufanie)

– jestem żoną i mamą 3 dzieci

– ciągle się uczę 🙂 

Stworzyłam kurs o zamykaniu miesiąca na pełnych księgach, aby dzielić się moim doświadczeniem i pomagać księgowym zdobywać przekrojową i  praktyczną wiedzę, a przede wszystkim, aby pokazać kompletny proces gotowy do zastosowania .

Po prostu: praktyk pomaga praktykom

Przygotowałam  dla Ciebie program, w którym poprowadzę Cię przez proces zamykania miesiąca, pokazując Ci w praktyce, w jaki sposób zamknąć miesiąc pamiętajac o wszystkich ważnych kwestiach w zakresie rachunkowości, VAT i CIT. Będziesz zamykać kompleksowo miesiąc  spółki w oparciu o realne dokumenty, aż do wyliczenia bilansu, rachunku zysków i strat oraz CIT.

KLUCZOWE informacje o kursie

Czas trwania kursu

Kurs obejmuje 12 modułów, które są udostępniane co tydzień. Od daty zakupu masz dostęp do kursu oraz aktualizacji przez 12 miesięcy.

Przekrojowy materiał

W praktyce księgowej ważne jest spojrzenie całościowe na zdarzenia gospodarcze od strony ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym i podatku VAT. Każdą z operacji będziemy analizować właśnie przekrojowo uwzględniając wszystkie te przepisy jednocześnie i szukając różnic.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu, otrzymasz certyfikat, który wyślę do Ciebie na wskazany adres. Dodatkowo do certyfikatu będzie dołączona jego agenda, dla potwierdzenia zdobytych kwalifikacji.

  

Właściwa kolejność zagadnień

Moduły w kursie są ułożone w odpowiedniej kolejności, tak aby ułatwiać Ci naukę. To, czego nauczysz się w początkowych modułach, pozwoli Ci skutecznie opanować materiał w kolejnych częściach. Z tego powodu przewidziałam stopniowe udostępnianie modułów, zamiast całego kursu na raz. 

Kurs Online

Kurs w 100% odbywa się online  – wystarczy dostęp do Internetu. Otrzymujesz dostęp do filmów, materiałów, ćwiczeń, zebranych aktów prawnych, które możesz pobrać. Uczysz się w dowolnym miejscu i  o dowolnej porze.

Nowe kompetencje – cały proces

Zaksięgujesz wszystkie dokumenty od wyciągów bankowych, przez faktury kosztowe i przychodowe, na dokumentach PK kończąc. Przygotujesz także  schematy księgowe w systemie księgowym. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy robisz to samodzielnie pod okiem instruktora.

 Zamykanie miesiąca to nie tylko wyliczenie podatków. Zrobimy więc razem bilans i rachunek zysków i strat, łącznie ze schematem zestawienia księgowego. Przeprowadzę Cię przez cały proces zamykania miesiąca na pełnych księgach. Pokażę kolejne etapy, pułapki i triki – jak robić to szybko i zgodnie z przepisami. 

Grupa Wsparcia

Wraz z kursem otrzymujesz dostęp do tajnej grupy na Facebooku, której zadaniem jest wzajemne wspieranie się i motywacja do działania. W grupie możesz zadawać pytania, dzielić się wnioskami i wyjaśniać swoje wątpliwości. Dodatkowo co miesiąc spotkamy się LIVE, aby przeanalizować postęp nauki.

Treściwe, ale krótkie lekcje

Wiem, że trudno Ci wygospodarować czas, na  podnoszenie kwalifikacji.  Praca, klienci, zwłaszcza przed 20-stym kocioł i nadgodziny. Lekcje przygotowałam w postaci pigułek wiedzy, bez zbędnego gadania – sama esencja. Bardzo mi zależy, abyś skutecznie i szybko podniosła swoje kwalifikacje, bez poświęcania czasu przeznaczonego na relaks i rodzinę – księgowy też człowiek i musi odpoczywać.

Co zawiera Program Księgi Handlowe w Praktyce?

1.

Ponad  60 schematów i instrukcji działania – sprawdź i działaj według wskazówek!

2.

Wzór planu kont dla spółki handlowej  wraz z omówieniem

3.

30 zaawansowanych schematów księgowych – do dekretacji większości operacji gospodarczych w sposób automatyczny – przepisz i zastosuj w programie

4.

 Szablony zestawień księgowych do bezpośredniego wykorzystania – w tym bilans, rachunek zysków i strat, CIT – prosto do zastosowania w programie księgowym

5.

Wybrany zbiór aktualnych przepisów podatkowych – CIT, VAT, PIT, ustawy o rachunkowości i wiele innych – kompleksowo opracowany tematycznie

6.

Aktualizacje materiałów –  pojawią się w Twoim panelu jeśli zmienią się przepisy

7.

Program ComarchOptima w wersji DEMO – nic tak nie pomaga w nauce jak przećwiczenie nowej wiedzy bezpośrednio księgując prawdziwe operacje gospodarcze na podstawie realnych faktur i dokumentów.

Zapisując się teraz – masz już dostęp do pierwszych lekcji

Zapisy zamknięte

Instance 1

PAKIET Basic

Kurs sięgi Handlowe w Praktyce

1297 zł

/3 miesiące dostępu 

 • Dostęp przez 3 miesiące
 • Dostęp 24/7
 • Grupa Wsparcia
 • 3 LIVE CALL
 • Materiały video, pdf
PAKIET PRO

Kurs Księgi Handlowe w Praktyce

1997 zł 

/12 miesięcy dostępu 

 • Dostęp przez 12 miesięcy
 • Dostęp 24/7
 • Grupa wsparcia
 • 6 LIVE CALL 
 • Materiały  video, pdf
 • Sekcja Bonusowa
 • Certyfikat
 • Dostęp do aktualizacji
PAKIET COMBO

Kurs Księgi Handlowe w Praktyce + Księgi Rachunkowe Firm Produkcyjnych i Usługowych

3997 zł

/12 miesięcy dostępu 

 • Dostęp przez 12 miesięcy
 • Dostęp 24/7
 • Grupa wsparcia
 • 6 LIVE CALL 
 • Materiały  video, pdf
 • Sekcja Bonusowa
 • Certyfikat
 • Dostęp do aktualizacji

Jak wygląda kurs od środka?

 • Lekcje video
 • Materiały pdf
 • Sekcja Bonusowa

OPIS PROGRAMU

MODUŁ 1:  PLAN GRY

1. Powitanie

2. Plan nauki

3. Jak studiować?

4. Efekt końcowy

5. Pierwsze kroki w programie Comarch Optima

6. Zadanie Domowe

BONUS1 : Instrukcja instalacji Comarch Optima

MODUŁ 2:  KSIĘGI I KONTA

1. Powitanie

2. Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

3. Obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg

4. Kto odpowiada za księgi?

5. Podstawowe zasady rachunkowości 

6. Polityka rachunkowości

7. Aktywa i pasywa

8. Konta księgowe i operacje

9. Zasada podwójnego zapisu

10. Plan kont

11: Plan kont w Comarch Optima

12. Elementy ksiąg rachunkowych

13. Wymogi wobec ksiąg 

14. Księgi komputerowe

15. Otwieramy i zamykamy  księgi rachunkowe

16. Dowody księgowe

17. Błędy i storno

18. Zadanie Domowe 

BONUS 1: Praca zdalna – przechowywanie dokumentów i ksiąg – czy muszę mieć fizyczne dokumenty?

MODUŁ 3:  W KRAINIE PODATKÓW

1. Powitanie

2. Podatki w Polsce (PIT, CIT, VAT) (Nowa wersja 2021)

3. Podatnik CIT czy zawsze księgi rachunkowe? 

4. Przychody CIT a ustawa o rachunkowości 

5. Koszty CIT a ustawa o rachunkowości 

6. Daty przychodów i kosztów – CIT a UoR 

7. Rok obrotowy a podatkowy

8. Terminy w CIT

9. Zaliczka CIT

10. Podatnik VAT 

11. Opodatkowanie VAT 

12. Odliczenia w VAT 

13. Faktura VAT i spółka 

14. WDT, WNT 

15. Import i eksport usług

16. Eksport i import towarów

17. Metoda podzielonej płatności  (Nowa wersja 2021)

18. Terminy i deklaracje w VAT (Nowa wersja 2021)

19. Błędy początkujących 

20. Zadanie domowe

BONUS 1: Zmiany w przepisach podatkowych 2021

MODUŁ 4:  ŚRODKI TRWAŁE, UOR, CIT, VAT

1. Powitanie

2. Zespół kont 0 

3. Definicja środka trwałego

4. Środek trwały a VAT 5. Wartość środka trwałego

6. Ewidencja środków trwałych 

7. Amortyzacja

8. CIT i UoR – różnice w amortyzacji

9. Księgowanie amortyzacji

10. Likwidacja środka trwałego

11. Ulepszenie środka trwałego 

12. Środki trwałe w budowie

13. Wyposażenie

14. Błędy początkujących

15. Zadanie domowe 

MODUŁ 5: PŁATNOŚCI, ROZRACHUNKI ORAZ PARĘ SŁÓW O KOSZTACH…

1. Powitanie

2. Zespół kont 1 – co zawiera

3. Czy firma musi mieć kasę?

4. Nowy rachunek bankowy

5. Rachunki walutowe – a magazyn walut

6. Konta zespołu 2 

7. Dekretacja na zespole 1 i 2 

8. Koszty związane z rachunkiem bankowym

9. Preliminarz 

10. Wprowadzamy operacje złotówkowe

11. Wprowadzamy operacje walutowe 

12. Zamykamy i księgujemy raporty kasowo-bankowe

13. Magazyn walut – księgujemy różnice kursowe

14. Błędy początkujących

15. Zadanie domowe

BONUS 1: Rachunek VAT – księgowanie, specyfika

MODUŁ 6:  KOSZTY RODZAJOWE A VAT I CIT

1. Powitanie

2. Typy kosztów rodzajowych i ich dekretacja

3. Po co nam kategorie?

4. Ewidencja w rejestrze zakupu VAT  

5. Samochód w firmie 

6. 30 najczęstszych operacji gospodarczych – część I

7. 30 najczęstszych operacji gospodarczych – część II

8. Koszty niepodatkowe

9. Schematy księgowe dla RVZ

10. Błędy początkujących

11. Zadanie domowe

BONUS 1: Jak zaksięgować import towarów – cło, VATBONUS 2: JPK VAT-7 Comarch Optima RVZ

MODUŁ 7:  KOSZTY RODZAJOWE BEZ VAT

1. Powitanie

2. Zakupy bez VAT- EDK czy PK

3. Jak zatrudnić pracownika? (Nowa wersja)

4. Naliczamy listę płac 

5. Księgowanie listy płac, DRA i PIT-46. Księgowanie w Comarch Optima

7. Księgowanie składek ZUS właściciela JDG

8. Błędy początkujących

9. Zadanie Domowe

MODUŁ 8:  PRZYCHODY – UOR, CIT, VAT

1. Powitanie

2. Sprzedaż 3. Rejestr sprzedaży4. Wracamy do preliminarza i WB5. Deklaracja VAT-76. Deklaracja VAT-UE7. Deklaracja w formie JPK VAT8. JPK VAT9. Sprawdzamy na krzyż (Nowa wersja)10. Schematy księgowe11. Błędy początkujących12. Zadanie domowe

MODUŁ 9:  TOWARY, PRODUKTY I CAŁY TEN HANDEL…

1. Powitanie

2. Wycena towarów i materiałów

3. Dokumenty magazynowe

4. Dekretacja towarów i materiałów 

5. RKZ w Comarch Optima

6. Wycena produktów

7. Konta zespołu 5  

8. Dokumenty: RW, PW, RWP, PWP

9. Odchylenia od cen ewidencyjnych

10. Zadanie domowe

 

MODUŁ 10:  POZOSTAŁE OPERACJE I KAPITAŁY

1. Powitanie

2. Przychody finansowe

3. Koszty finansowe

4. Pozostałe przychody operacyjne

5. Pozostałe koszty operacyjne

6. Księgujemy różnice kursowe

7. Kapitały w firmie

8. Kapitały – podstawowe operacje

9. RMK

10. RMK w Comarch Optima

11. Błędy początkujących

12. Zadanie domowe

MODUŁ 11:  ZAMYKAMY MIESIĄC

1. Powitanie

2. Terminy (Nowa wersja 2021)

3. Kolejność operacji w programie (Nowa wersja 2021)

4. Wynik finansowy – wersja porównawcza

5. Wynik finansowy – wersja kalkulacyjna

6. Rachunek zysków i strat – porównawczy w Comarch Optima

7. Bilans 

8. Bilans w Comarch Optima

9. Deklaracja CIT 

10. Sprawdzamy na krzyż

11. Obrotówka – po co nam ona?

12. Nie zgadza się bilans!!!!

13. Zadanie Domowe

BONUS 1: Praca zdalna – obieg dokumentów, możliwe opcje, narzędzia, organizacja

MODUŁ 12:  CO DALEJ?

1. Powitanie

2. Kiedy można stosować uproszczenia – jednostka mikro i  jednostka mała

3. Uproszczenia dla jednostki małej 

4. Uproszczenia dla jednostki mikro 

5. Badanie biegłego rewidenta

6. Co dalej?

Opinie Studentów Szkoły Księgowości

„Oj podobało mi się wszystko. Super wytłumaczone i mogłam wracać do tematu ile razy miałam ochotę. Dość sceptycznie podchodziłam do kursu online ale bardzo miło się zaskoczyłam. Dziękuję”

– Magdalena Filar 

„Bardzo dziękuję za wsparcie i ogrom wiedzy. Mam cały zeszyt notatek, zapoznałam się ze wszystkimi pomocami, które są dołączone do lekcji. Jestem pełna zapału i optymizmu. „

– Sylwia Orłowska  –

„Jeśli chodzi o sam kurs Ksiąg handlowych w praktyce jest on świetny. Dał mi całkiem inne spojrzenie na wiele aspektów, mimo że optima nie była dla mnie nowością – pracowałam na księdze podatkowej i kadrach. Mam nadzieję, że pomoże mi w powrocie do zawodu:) Jestem mega zadowolona. Z czystym sumieniem mogę polecić. Był to mój drugi kurs z księgowości na optimie (pierwszy stacjonarny w Krakowie z tym że był kompleksowy Księga Podatkową, Handlowa i Kadry), ale dopiero teraz czuję się na siłach poprowadzenia KH.”

– Magdalena Czesak -Kowalik 

„Bardzo polecam kurs, w którym uczestniczyłam. Można zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu ksiąg handlowych. Prowadząca, bardzo miła, z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, odpowiada na wszelkie pytania. Dzięki temu, że kurs jest online można uczyć się w dowolnej chwili, odpowiedniej dla każdego. A dzięki pracy na programie można wiedzę teoretyczną od razu zastosować.”

– Sabina Sołtysik

„Bardzo mi się podoba praktyczne podejście do tematów nie tylko teoria. Kontakt z Panią bardzo dobry zawsze Pani odpowiada na pytania i pomaga w problemach. Kurs pokazał mi funkcje w optimie o jakich nie wiedziałam.”

– Anna Jatta  –

” Miałam przyjemność uczestniczyć w I edycji kursu „Księgi handlowe w praktyce” organizowanego przez Szkołę Księgowości. 

Osobiście poszukiwałam kursu, który praktycznie przeprowadzi mnie przez pełną księgowość w programie ERP COMARCH Optima. W przeszłości uczestniczyłam w różnych kursach organizowanych przez Comarch, jednak 2 -dniowe kursy nie dostarczały wystarczającej wiedzy odnośnie możliwości programu i nawigacji po nim. Tak oto natrafiłam na kursu „Księgi handlowe w praktyce”

Pragnę potwierdzić, że jest to jeden z lepszych, jak nie najlepszy kurs księgowości w jakim do tej pory uczestniczyłam, a mam kilkunastoletnie doświadczenia w księgowości. Kurs łączy w sobie wiedzę merytoryczną podaną w postaci szkoleń on line i materiałów oraz wiedzę praktyczną, gdzie każdy z uczestników zgłębia materiał we własnym zakresie, a następnie porównuje wyniki z resztą grupy i kluczem. Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja kursu, polegająca na podziale kursu na zagadnienia, dokładne omówienie tematów, jak i najnowszych zmian w przepisach podatkowych, konsultacje a przede wszystkich pokazanie praktycznej strony poruszania się po programie księgowym od momentu założenia firmy po zamknięcie miesiąca.

Dziękuję za możliwość udziału w kursie i poszerzenie wiedzy księgowej i wiedzy o programie. Polecam kurs zarówno osobom znającym program COMARCH Optima, jak i pragnącym pozyskać wiedzę z zakresu pełnej księgowości.”

– Monika Kopciowska  –

Kurs oprócz niezbędnej teorii jest mocno ukierunkowany na praktykę. Ogromnym atutem jest samodzielne działanie kursanta w programie księgowym na dokumentach wzorowanych na prawdziwych fakturach i realnych zdarzeniach gospodarczych. Pani Ania tłumaczy wszytko od podstaw i pokazuje księgowanie w Comarch Optima. Nie opowiada o zawodzie księgowego- tylko go uczy. Polecam.

– Ewa Mastej  –

MOJA GWARANCJA

POKOCHAJ KURS LUB ZWRACAM PIENIĄDZE

Przygotowałam materiały tak, aby dały 10x więcej wartości niż oczekujesz. Jeżeli z jakichś powodów kurs jednak nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to wystarczy, że napiszesz na adres szkola@szkolaksiegowosci.pl i zwrócę Ci 100% Twojej wpłaty. Termin gwarancji to 30 dni od dnia zakupu.

Moim celem jest danie Ci jak najwięcej wartości i pokazanie Ci, że ten kurs zwiększy realnie Twoje kompetencje zawodowe.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nie jesteś pewna czy kurs jest dla Ciebie? Zobacz Wasze pytania i moje odpowiedzi:

1. Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa?

Zapisy do programu rozpoczynają się 09.06.2021 r.o godz. 8.00  i trwają do 10.06.2021 r. do godz 21.00  Po tej dacie nie będzie można dołączyć. W momencie dołączenia otrzymasz dostęp do materiałów modułu 1, a potem co tydzień kolejny moduł. Kurs obejmuje 12 modułów, które będą udostępniane co tydzień począwszy od 09.06.2021 r. 

2. Czy ten kurs jest dla mnie, jeśli mam już ukończony kierunek z rachunkowości?

W kursie Księgi Handlowe w Praktyce nie skupiam się na wiedzy teoretycznej. To o czym mówię jest wybrane w taki sposób, aby pomóc Ci zrozumieć pewną logikę, sposób działania konieczny do księgowania realnych zdarzeń gospodarczych. Wszystkie aspekty poruszane w kursie, pokazane są od strony praktycznej. Wychodząc od przepisów – analizujemy skutki podatkowo-prawne, dekretację otrzymanych dokumentów, księgujemy je w systemie księgowym i liczymy bilans, rachunek zysków i strat oraz CIT – wszystko co jest konieczne aby zamknąć miesiąc na pełnych księgach. Zwracam także uwagę na pułapki i pokazuję triki w jaki sposób sprawdzać swoją pracę.

3. Dlaczego w kursie omawiane są kwestie rachunkowości, podatków jednocześnie?

W pracy księgowego nie znajdziesz opisów sytuacji gospodarczych i gotowych rozwiązań. To Ty musisz okreśłić jakie skutki wynikają z otrzymanej faktury, rachunku, umowy czy wyciągu. I to nie tylko w zakresie konta na jakie należy zaksięgować zdarzenie. Wymaga to od Ciebie analizy równocześnie skutków podatkowych – CIT i VAT, skutków w zakresie ustawy o rachunkowości, prawa spółek handlowych, prawa pracy i wiele innych. Dlatego pokazując proces zamykania miesiąca zwracam uwagę na wszystkie te obszary równolegle, aby  pomóc Ci zastosować to w pracy.

4. Czy warto inwestować w naukę pełnej  księgowości?

Jeśli chcesz się rozwijać w zakresie księgowości, wiedza zawarta w kursie jest po prostu niezbędna. Pozwoli Ci na zdobycie awansu i prowadzenie księgowości większych firm.

5. Jak długo mam dostęp do tego kursu?

Dostęp do kursu masz przez 12 miesiący od daty zakupu. Oprócz tego masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku – w nieograniczonym czasie oraz możesz uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach online – LIVE CALL (telekonferencjach). Masz również dostęp do aktualizacji programu przez 12 miesięcy.

6. W jaki sposób mogę zapłacić za kurs?

Płatność za kurs następuje za pośrednictwem T-pay – do wyboru są płatności elektroniczne obsługiwane przez polskie banki oraz płatności kartą.

7. Jak mogę zalogować się do Panelu Studenta?    

Na stronie https://szkolaksiegowosci.pl wybierz przycisk zaloguj. Loginem jest Twój adres email podany przy zamówieniu. Wygenerowane przez system hasło otrzymasz w osobnym mailu.

8. Czy otrzymam fakturę za zakup kursu?

Tak. System jest zintegrowany z platformą do płatności i z usługą iFirma, która wyśle Ci na maila fakturę po zakupie kursu.

9. Czy muszę księgować operacje w Comarch Optima?  

Księgowanie operacji w programie Comarch Optima ma na celu wykorzystanie Twoich nowych umiejętności w praktyce, tak aby jeszcze bardziej przyswoić wiedzę i podnieść Twoje kompetencje. Nic tak dobrze nie wpływa na skuteczność nauki, jak zastosowanie nowej wiedzy w praktyce. 

10. Jakich narzędzi, programów potrzebuję, aby korzystać z kursu? 

Kurs możesz przerobić w dowolnym miejscu. Wystarczy dostęp do Internetu. O szczegółach dotyczących narzędzi używanych w kursie opowiem w pierwszym module. Program Comarch Optima w wersji demo pozwalającej na przerobienie zadań kursowych otrzymasz także w pierwszym module.

11. Jakie zadania będę otrzymywać w kursie? Czy muszę je wykonywać?

W trakcie programu będziesz rozwiązywać case study analizując sytuacje i oceniając skutki prawno-podatkowo-księgowe różnych sytuacji gospodarczych, księgować zdarzenia gospodarcze, przygotowywać bilans, rachunek zysków i strat, CIT, plan kont, schematy księgowe.  Zadania oparte są o realne sytuacje z mojego doświadczenia. Wykonywanie zadań ekstremalnie zwiększa efektywność nauki.  

12. Czy muszę rozwiązać test na koniec kursu?  

W moich kursach nie ma testów końcowych. W życiu zawodowym nie spotkasz sytuacji do rozwiązania na zasadzie wybierz a, b lub c. Tworzę kursy w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć kompetencje Studentów w wymiarze praktycznym.  Sytuacje i case study z kursu na pewno spotkasz w swojej pracya dzięki wykonanym w kursie zadaniom na pewno z nimi sobie poradzisz.

13. Co w przypadku, gdy uznam że ten kurs nie jest jednak dla mnie?

Jeżeli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie, to otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz zgłosić się o zwrot lub zrezygnować z niego.

Masz na to 30 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na anna.lenczowska@szkolaksiegowosci.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

14. Czy jeśli nigdy nie miałam do czynienia z pełną księgowością – poradzę sobie z kursem?

W kursie zaczynamy od podstaw rachunkowości i omawiamy przepisy podatkowe w zakresie VAT i CIT. Nie musisz więc mieć na start żadnej wiedzy księgowej. Od modułu 4 do 12 – używamy i powtarzamy wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków – aby przećwiczyć cały proces zamknięcia miesiąca na pełnych księgach i abyś mogła samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe.

15. Czy jeśli prowadzę już księgi rachunkowe, skorzystam z tego kursu?

W kursie biorą udział nie tylko osoby zaczynajace przygodę z księgowością. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zweryfikować i uporządkować swoją wiedzę z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, z pewnością skorzystasz z uczestnictwa w programie Księgi Handlowe w Praktyce. Jeśli dodatkowo korzystasz obecnie z Comarch Optima – pokaże Ci jak zautomatyzować pracę w zakresie księgowań.

16. Czy jeśli korzystam z innego programu księgowego, ten kurs będzie dla mnie przydatny?

Kurs Księgi Handlowe w Praktyce nie jest kursem nauki programu – przede wszystkim uczymy się kompleksowo zamykać miesiac na księgach rachunkowych. Księgowanie w programie operacji, które analizujemy pod kątem ustawy o rachunkowości, podatku CIT i VAT,  to sposób na zastosowanie zdobytej wiedzy natychmiast w praktyce. Dostajesz relane dokumenty – faktury, rachunki, wyciągi i inne, które księgujesz w programie dzięki czemu znacznie skuteczniej przyswajasz nowe umiejętności i wiedzę.

17. Co jeżeli mam inne pytanie? 

Napisz na adres email: szkola@szkolaksiegowosci.pl

Podziel się!

Jeśli to wszystko wydaje Ci się warte uwagi, to może… przyda się również Twoim znajomym?

Podziel się tą stroną z innymi, wystarczy że klikniesz w jeden z  przycisków obok!

Z góry dziękuję!

2021 Szkoła Księgowości. All rights Reserved | Regulamin Polityka Prywatności

Na jaki adres wysłać informacje o BEZPŁATNYM szkoleniu

SLIM VAT 3.0 - W PRAKTYCE

Na jaki adres wysłać informacje o bezpłatnym szkoleniu o podatkach, księgowości i nie tylko