NAUCZ SIĘ

SAMODZIELNIE

ZAMYKAĆ MIESIĄC NA PEŁNYCH KSIĘGACH
W 12 TYGODNI

Anna Leńczowska
Biegły Rewident i Doradca Podatkowy

Kultowy Kurs w Nowej Odsłonie
KSIĘGI HANDLOWE W PRAKTYCE 2.0

Chcesz prowadzić samodzielnie księgi rachunkowe, ale...

Uważasz, że brakuje Ci wiedzy i umiejętności? Planujesz zająć się tym tematem, szukasz książek, kursów, ale…

KSIĄŻKI

Dobre pozycje w postaci komentarzy to koszt nawet kilkuset złotych za 1,5-2 tys. stron do przeczytania. Na dodatek – zazwyczaj omawiają one zaledwie jeden obszar: osobno CIT, osobno VAT, osobno rachunkowość.

KURSY STACJONARNE

Niestety – tu trzeba mieć cały dzień wolny, bo odbywają się najczęściej w Twoich godzinach pracy. Można ewentualnie skorzystać z kursów weekendowych, ale przecież to jest jednoznaczne z brakiem czasu dla rodziny…

PRZEPISY

No i na koniec – zarówno takie kursy, jaki książki, niewiele wspólnego mają z praktyką. Nie pokazują one procesu, a jedynie teorię i przepisy.

Czy można inaczej?

Czy istnieje rozwiązanie, które pokazywałoby cały proces zamykania miesiąca na pełnych księgach, uwzględniając przy tym rachunkowość, CIT, VAT, PIT i ujęcie w programie księgowym?

Albo takie, które pozwoliłoby Ci uczyć się w swoim tempie, o dogodnym dla Ciebie czasie?
I jednocześnie dawało Ci pełne wsparcie w trakcie realizacji programu?

TAK!

Księgi Handlowe w Praktyce to jest rozwiązanie, którego szukasz.

Szkoda tracić czas na szukanie innych rozwiązań. Pokażę Ci, jak samodzielnie zamykać miesiąc na księgach rachunkowych uwzględniając wszystkie potrzebne obszary. Naucz się, korzystając z mojego prawie 20-letniego doświadczenia w zakresie księgowości, podatków i prawa gospodarczego!

TWOJA ŚCIEŻKA KARIERY

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Tak, jeśli

PROWADZISZ BIURO RACHUNKOWE

Prowadzisz biuro rachunkowe i rozliczasz firmy w oparciu o książkę przychodów i rozchodów lub ryczałt. Chcesz rozszerzyć ofertę na większe firmy, prowadzić księgi rachunkowe, ALE… brakuje Ci wiedzy i doświadczenia w tym zakresie? Pokażę Ci kompleksowy proces zamykania miesiąca na pełnych księgach, dzięki czemu bez problemu zaoferujesz nowe usługi w swoim biurze.

MARZYSZ O AWANSIE

Pracujesz lub chcesz zacząć pracę w księgowości. Skończyłaś kierunek
z rachunkowości, byłaś na kursach, ale okazały się one mocno teoretyczne. Operacje gospodarcze, których uczono Cię na kursach i uczelni, to jedne z prostszych, na jakie natrafiasz w swojej pracy. Nie czujesz się gotowa samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe. Szukasz praktyki, gotowego szablonu do zastosowania, przekrojowego podejścia – w końcu operacja gospodarcza nie ma wyłącznie skutków w VAT, w CIT lub w rachunkowości, a tak uczą na kursach i na uczelni… Nikt też za Ciebie nie wskaże jaka operacja wynika z dokumentu, a w książkach masz tylko gotowe opisy – bez faktur, rachunków itd. A gdyby ktoś przeprowadził Cię przez cały proces od strony praktycznej i pokazał Ci na co zwrócić uwagę i gdzie czekają pułapki…?

PLANUJESZ POWRÓT DO PRACY

Wymarzony moment w życiu – dziecko. Idzie urlop macierzyński, potem wychowawczy, ale czas płynie za szybko i w końcu trzeba wrócić do pracy. Niestety przepisy zmieniają się niemal w trybie ciągłym. Jak to wszystko ogarnąć? Jak odświeżyć i uzupełnić wiedzę? Na szkolenia stacjonarne nie ma szans – po pierwsze, trzeba dojechać na miejsce szkolenia, więc rosną koszty i czas jaki musisz im poświęcić. Po drugie, szkolenia odbywają się w czasie, gdy Ty nie masz z kim zostawić dziecka, a oddawanie dziecka do przedszkola (zwłaszcza teraz) bez powrotu do pracy też jest bez sensu. Gdyby tak można było uczestniczyć w kursie wieczorem lub w trakcie dnia, gdy dziecko śpi…

Kim jestem i dlaczego uczę jak zamknąć swój pierwszy miesiąc na KH?

Nazywam się Anna Leńczowska i od 21 lat pomagam przedsiębiorcom w zakresie podatków, księgowości i prawa.

 • Jestem Biegłą Rewidentką i Doradczynią Podatkową. 13 lat pracowałam jako główna księgowa. Od 14 lat prowadzę z powodzeniem własne biura rachunkowe.
 • Ukończyłam Finanse i Rachunkowość, Handel Zagraniczny, Pedagogikę i Contract Law Course (Harvard University).
 • Od 4 lat prowadzę Szkołę Księgowości, na której stronie obecnie się znajdujesz. Mam już ponad 22000 studentów i studentek – dziękuję Wam za zaufanie!
 • Prywatnie jestem spełnioną żoną i mamą trójki dzieci 🙂

 

Stworzyłam kurs o zamykaniu miesiąca na pełnych księgach, aby dzielić się moim doświadczeniem i pomagać księgowym zdobywać przekrojową oraz praktyczną wiedzę, a przede wszystkim, aby pokazać kompletny proces gotowy do zastosowania.

W 2023 roku wygrałam statuetkę Lider w dziedzinie efektywnej nauki profesjonalnej księgowości w plebiscycie Polish Women Business Awards

Oto 8 Powodów

dla których powinnyśmy się zobaczyć w programie

1.

Nowe Kompetencje

Zaksięgujesz z moim wsparciem wszystkie dokumenty – od wyciągów bankowych, przez faktury kosztowe i przychodowe, na dokumentach PK kończąc. Przygotujesz także schematy księgowe w systemie księgowym. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy robisz to samodzielnie, pod okiem instruktora. Ale pamiętaj, że zamykanie miesiąca to nie tylko wyliczenie podatków – zrobimy więc razem bilans i rachunek zysków i strat, łącznie ze schematem zestawienia księgowego. Przeprowadzę Cię przez cały proces zamykania miesiąca na pełnych księgach. Pokażę kolejne etapy, pułapki i triki – jak robić to szybko i zgodnie z przepisami.

2.

Treściwe, ale krótkie lekcje

Wiem, jak trudno jest wygospodarować czas na podnoszenie kwalifikacji. Praca, klienci, nadgodziny, różne sytuacje domowe, w skrócie: kocioł. Dlatego też lekcje przygotowałam w postaci „pigułek wiedzy” – bez zbędnego gadania, sama esencja. Bardzo mi zależy, abyś szybko i skutecznie podniosła swoje kwalifikacje – przede wszystkim bez poświęcania czasu przeznaczonego na relaks i rodzinę. Jestem zdania: „księgowy też człowiek i odpoczywać musi”, a Ty?

3.

Właściwa kolejność zagadnień

W praktyce księgowej ważne jest spojrzenie całościowe na zdarzenia gospodarcze od strony ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym i podatku VAT. Każdą z operacji będziemy analizować przekrojowo, uwzględniając wszystkie te przepisy jednocześnie i szukając różnic.

4.

Grupa Wsparcia

Wraz z kursem otrzymujesz dostęp do tajnej grupy na DISCORD, której zadaniem jest wzajemne wspieranie się i motywacja do działania. Na serwerze możesz zadawać pytania, dzielić się wnioskami i wyjaśniać swoje wątpliwości. Dodatkowo cyklicznie spotkamy się spotkaniach online SZKOŁA LIVE, aby przeanalizować postęp nauki.

5.

Efektywna Nauka

Moduły kursu ułożone są w specjalnej kolejności, której zadaniem jest ułatwienie Ci nauki w jak największym stopniu. To, czego nauczysz się w modułach początkowych, pozwoli na skuteczne opanowanie materiału w kolejnych częściach. Dla celów efektywniejszej nauki, moduły będę udostępniała stopniowo, a nie w formie całego kursu na raz.

6.

Kurs online

Kurs w 100% odbywa się online. Co to oznacza w praktyce? Otrzymujesz dostęp do filmów, materiałów, ćwiczeń i zebranych aktów prawnych, które możesz pobrać i uczyć się o dowolnej porze, gdziekolwiek jesteś!

7.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który wyślemy do Ciebie na wskazany adres. Dodatkowo – do certyfikatu dołączymy jego agendę, która pozwoli na potwierdzenie zdobytych przez Ciebie kwalifikacji.

8.

Czas trwania

Kurs obejmuje 12 modułów, które są udostępniane co tydzień. Dostęp do kursu oraz jego aktualizacji jest dla Ciebie dostępny aż przez 12 miesięcy od daty zakupu.

[...] Naprawdę bardzo się cieszę, że skorzystałam z Państwa kursu. Wspaniałe doświadczenie. Zwłaszcza, że jest w nim możliwość przerabiania teorii w programie, co daje inną perspektywę.
Magdalena
Nie żałuję, że się zapisałam do szkoły księgowości, dzięki Wam posiadam solidną podstawę wiedzy i pewniej czuje się w tematyce księgowości [...] Praktyczne zajęcia w programie Comarch rewelacja, nawet zadania domowe stawały się niedzielną przyjemnością.
Sylwia
Kurs jest świetny. Nauczyłam się nie tylko obsługi programi ale też uzupełniłam braki w księgowości, bo lekcje to prawdziwa skarbnica wiedzy.
Magdalena

Co zawiera Program Księgi Handlowe w Praktyce?

Kultowy Kurs w Nowej Odsłonie

NOWOŚĆ: Wszystkie lekcje w kursie posiadają napisy!

Wzór planu kont dla spółki handlowej wraz z omówieniem.

 

30 zaawansowanych schematów księgowych – do dekretacji większości operacji gospodarczych w sposób automatyczny – przepisz i zastosuj w programie.

Szablony zestawień księgowych do bezpośredniego wykorzystania – w tym bilans, rachunek zysków i strat, CIT – prosto do zastosowania w programie księgowym.

Wybrany zbiór aktualnych przepisów podatkowych – CIT, VAT, PIT, ustawy o rachunkowości i wiele innych – kompleksowo opracowany tematycznie.

Aktualizacje materiałów – pojawią się w Twoim panelu, jeśli w przepisach zajdą zmiany. UWAGA: kurs jest w nowej odsłonie, Księgi Handlowe 2.0 w Praktyce!

 

Program Comarch Optima w wersji DEMO. Nic tak nie pomaga w nauce, jak przećwiczenie nowej wiedzy poprzez księgowanie prawdziwych operacji gospodarczych na podstawie realnych faktur i dokumentów!

WYBIERZ PAKIET DLA SIEBIE

KURS

KSIĘGI HANDLOWE W PRAKTYCE
2497
1597
 • Dostęp do kursu KSIĘGI HANDLOWE
 • Dostęp do kursu aż 12 miesięcy
 • Aktualizacje aż 12 miesięcy
 • Materiały wideo + instruktaże 24/7
 • Materiały PDF
 • Cykliczne spotkanie LIVE CALL
 • MEGA Sekcja Bonusowa
 • Tajna Grupa Wsparcia
 • Certyfikat ukończenia kursu

*cena z ostatnich 30 dni 2497zł

PAKIET COMBO 2 W 1

OSZCZĘDZASZ
2100zł!
4397
2497
 • Dostęp do kursów KSIĘGI HANDLOWE I KSIĘGI RACHUNKOWE FIRM PRODUKCYJNYCH I USŁUGOWYCH
 • Dostęp do kursów aż 12 miesięcy
 • Aktualizacje aż 12 miesięcy
 • Materiały wideo + instruktaże 24/7
 • Materiały PDF
 • Cykliczne spotkanie LIVE CALL
 • MEGA Sekcja Bonusowa
 • Tajna Grupa Wsparcia
 • 2 Certyfikaty ukończenia kursu

*cena z ostatnich 30 dni 4397zł

NOWOŚĆ: RATY 0%

Przykładowe lekcje z kursu

Opis programu

Moduł 1

Plan Gry

1. Powitanie

2. Plan nauki

3. Jak studiować?

4. Efekt końcowy

5. Pierwsze kroki w programie Comarch Optima

6. Zadanie Domowe

 

BONUS1 : Instrukcja instalacji Comarch Optima

Moduł 2

KSIĘGI I KONTA

1. Powitanie

2. Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

3. Obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg

4. Kto odpowiada za księgi?

5. Podstawowe zasady rachunkowości

6. Polityka rachunkowości

7. Aktywa i pasywa

8. Konta księgowe i operacje

9. Zasada podwójnego zapisu

10. Plan kont

11: Plan kont w Comarch Optima

12. Elementy ksiąg rachunkowych

13. Wymogi wobec ksiąg

14. Księgi komputerowe

15. Otwieramy i zamykamy księgi rachunkowe

16. Dowody księgowe

17. Błędy i storno

18. Zadanie Domowe

 

BONUS 1: Praca zdalna – przechowywanie dokumentów i ksiąg – czy muszę mieć fizyczne dokumenty?

Moduł 3

W KRAINIE PODATKÓW

1. Powitanie

2. Podatki w Polsce (PIT, CIT, VAT)

3. Podatnik CIT czy zawsze księgi rachunkowe?

4. Przychody CIT a ustawa o rachunkowości

5. Koszty CIT a ustawa o rachunkowości

6. Daty przychodów i kosztów – CIT a UoR

7. Rok obrotowy a podatkowy

8. Terminy w CIT

9. Zaliczka CIT

10. Podatnik VAT

11. Opodatkowanie VAT

12. Odliczenia w VAT

13. Faktura VAT i spółka

14. WDT, WNT

15. Import i eksport usług

16. Eksport i import towarów

17. Metoda podzielonej płatności

18. Terminy i deklaracje w VAT

19. Błędy początkujących

20. Zadanie domowe

 

Moduł 4

ŚRODKI TRWAŁE, UOR, CIT, VAT

1. Powitanie

2. Zespół kont 0

3. Definicja środka trwałego

4. Środek trwały a VAT
5. Wartość środka trwałego

6. Ewidencja środków trwałych

7. Amortyzacja

8. CIT i UoR – różnice w amortyzacji

9. Księgowanie amortyzacji

10. Likwidacja środka trwałego

11. Ulepszenie środka trwałego

12. Środki trwałe w budowie

13. Wyposażenie

14. Błędy początkujących

15. Zadanie domowe

Moduł 5

PŁATNOŚCI, ROZRACHUNKI ORAZ PARĘ SŁÓW O KOSZTACH...

1. Powitanie

2. Zespół kont 1 – co zawiera

3. Czy firma musi mieć kasę?

4. Nowy rachunek bankowy

5. Rachunki walutowe – a magazyn walut

6. Konta zespołu 2

7. Dekretacja na zespole 1 i 2

8. Koszty związane z rachunkiem bankowym

9. Preliminarz

10. Wprowadzamy operacje złotówkowe

11. Wprowadzamy operacje walutowe

12. Zamykamy i księgujemy raporty kasowo-bankowe

13. Magazyn walut – księgujemy różnice kursowe

14. Błędy początkujących

15. Zadanie domowe

 

BONUS 1: Rachunek VAT – księgowanie, specyfika

Moduł 6

KOSZTY RODZAJOWE A VAT I CIT

1. Powitanie

2. Typy kosztów rodzajowych i ich dekretacja

3. Po co nam kategorie?

4. Ewidencja w rejestrze zakupu VAT

5. Samochód w firmie

6. 30 najczęstszych operacji gospodarczych – część I

7. 30 najczęstszych operacji gospodarczych – część II

8. Koszty niepodatkowe

9. Schematy księgowe dla RVZ

10. Błędy początkujących

11. Zadanie domowe

 

BONUS 1: Jak zaksięgować import towarów – cło, VAT

Moduł 7

KOSZTY RODZAJOWE BEZ VAT

1. Powitanie

2. Zakupy bez VAT- EDK czy PK

3. Jak zatrudnić pracownika?

4. Naliczamy listę płac

5. Księgowanie listy płac, DRA i PIT-4
6. Księgowanie w Comarch Optima

7. Księgowanie składek ZUS właściciela JDG

8. Błędy początkujących

9. Zadanie Domowe

Moduł 8

PRZYCHODY - UOR, CIT, VAT

1. Powitanie

2. Sprzedaż
3. Rejestr sprzedaży
4. Wracamy do preliminarza i WB
5. JPK VAT
6. JPK VAT lekcja ekranowa
7. Deklaracja VAT UE
8. Sprawdzamy na krzyż
9. Schematy księgowe
10. Błędy początkujących
11. Zadanie domowe

Moduł 9

TOWARY, PRODUKTY I CAŁY TEN HANDEL...

1. Powitanie

2. Wycena towarów i materiałów

3. Dokumenty magazynowe

4. Dekretacja towarów i materiałów

5. RKZ w Comarch Optima

6. Wycena produktów

7. Konta zespołu 5

8. Dokumenty: RW, PW, RWP, PWP

9. Odchylenia od cen ewidencyjnych

10. Zadanie domowe

Moduł 10

POZOSTAŁE OPERACJE I KAPITAŁY

1. Powitanie

2. Przychody finansowe

3. Koszty finansowe

4. Pozostałe przychody operacyjne

5. Pozostałe koszty operacyjne

6. Księgujemy różnice kursowe

7. Kapitały w firmie

8. Kapitały – podstawowe operacje

9. RMK

10. RMK w Comarch Optima

11. Błędy początkujących

12. Zadanie domowe

Moduł 11

ZAMYKAMY MIESIĄC

1. Powitanie

2. Terminy

3. Kolejność operacji w programie

4. Wynik finansowy – wersja porównawcza

5. Wynik finansowy – wersja kalkulacyjna

6. Rachunek zysków i strat – porównawczy w Comarch Optima

7. Bilans

8. Bilans w Comarch Optima

9. Deklaracja CIT

10. Sprawdzamy na krzyż

11. Obrotówka – po co nam ona?

12. Nie zgadza się bilans!!!!

13. Zadanie Domowe

 

BONUS 1: Praca zdalna – obieg dokumentów, możliwe opcje, narzędzia, organizacja

Moduł 12

CO DALEJ?

1. Powitanie

2. Kiedy można stosować uproszczenia – jednostka mikro i jednostka mała

3. Uproszczenia dla jednostki małej

4. Uproszczenia dla jednostki mikro

5. Badanie biegłego rewidenta

6. Co dalej?

Opinie studentów

Bardzo polecam kurs, w którym uczestniczyłam. Można zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu ksiąg handlowych. Prowadząca, bardzo miła, z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, odpowiada na wszelkie pytania. Dzięki temu, że kurs jest online można uczyć się w dowolnej chwili, odpowiedniej dla każdego. A dzięki pracy na programie można wiedzę teoretyczną od razu zastosować.
Sabina
Uczę się w dowolnej chwili
Jeśli chodzi o sam kurs Ksiąg handlowych w praktyce jest on świetny. Dał mi całkiem inne spojrzenie na wiele aspektów, mimo że optima nie była dla mnie nowością - pracowałam na księdze podatkowej i kadrach. Mam nadzieję, że pomoże mi w powrocie do zawodu:) Jestem mega zadowolona. Z czystym sumieniem mogę polecić. Był to mój drugi kurs z księgowości na optimie (pierwszy stacjonarny w Krakowie z tym że był kompleksowy Księga Podatkową, Handlowa i Kadry), ale dopiero teraz czuję się na siłach poprowadzenia KH.
Magdalena
Czuję się na siłach poprowadzenia KH
Ja właśnie kończę Księgi Handlowe w Praktyce. Dużo się nauczyłam. Optima teraz wydaje mi się prosta. I sporo wiedzy. Polecam. Sama myślę nad dalszymi kursami.
Anna
Optima wydaje mi się teraz prosta
Mam dobrą wiadomość: Ukończyłam szkolenie Wcześniej przeszłam kurs w innej szkole, ale nie dał mi tyle co ten. Tutaj w bardzo praktyczny sposób miałam przedstawione wiadomości do zastosowania w codziennej pracy. I w tym miejscu muszę bardzo mocno podziękować. Odbyłam też inne szkolenia w Szkole Księgowości i jestem pełna uznania, bo są bardzo profesjonalne. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo muszę się uczyć i z pewnością skorzystam z innych kursów, być może z KPIR, jeśli podołam finansowo.
Jola
Zastosowałam w codziennej pracy
Oj podobało mi się wszystko. Super wytłumaczone i mogłam wracać do tematu ile razy miałam ochotę. Dość sceptycznie podchodziłam do kursu online ale bardzo miło się zaskoczyłam. Dziękuję.
Magdalena
Wracam wielokrotnie do tematu
ednocześnie bardzo dziękuję za pełne merytorycznej i praktycznej wiedzy kursy. Pracuję na Optimie zatem wielki plus za wykorzystanie tego programu. Przede mną jeszcze kurs o Amortyzacji środków trwałych, a w przyszłości na pewno skorzystam jeszcze z kursów Szkoły Księgowości 🙂
Klaudia
Merytoryczna i praktyczna wiedza
Cześć Aniu 🙂 dziękuję za merytoryczny kurs i zaufanie 🙂 Moc serdeczności dla Ciebie. Twoje szkolenia to prawdziwe mistrzostwo świata!
Krzysztof
Mistrzostwo świata!
Kurs oprócz niezbędnej teorii jest mocno ukierunkowany na praktykę. Ogromnym atutem jest samodzielne działanie kursanta w programie księgowym na dokumentach wzorowanych na prawdziwych fakturach i realnych zdarzeniach gospodarczych. Pani Ania tłumaczy wszytko od podstaw i pokazuje księgowanie w Comarch Optima. Nie opowiada o zawodzie księgowego- tylko go uczy. Polecam
Ewa
Mocno ukierunkowany na praktykę
Dzień Dobry, jestem już, nareszcie udało mi się zainstalować Optimę i działam. Z księgowością zaczęło się tak, że mój syn namówił mnie na kurs księgowości, ale wtedy jeszcze tego nie rozumiałam tak dobrze. Miałam wiele pytań, lecz nie umiałam kogo się poradzić, a tutaj chciałam się doszkolić. Księgowość to taki obszerny temat, a teraz jeszcze z tymi wszystkimi nowościami i zmianami, o trudno być na bieżąco. Postanowiłam się dokształcić i dlatego jestem na tej grupie. Nawet nie wiem jak tu trafiłam, ale jestem mega zadowolona z tego, że tu jestem, a Pani Ania to wielki człowiek, wytłumaczy tak jak największemu laikowi i odpowie na pytania. Będę chciała wytrwać do końca, trzymajcie kciuki, zaczynam.
Ewa
Jestem mega zadowolona

Moja gwarancja

POKOCHAJ KURS LUB ZWRACAM PIENIĄDZE

Wszystkie materiały przygotowałam w taki sposób, aby dały Ci 10 razy więcej wartości, niż oczekujesz. Jeżeli jednak z jakichś powodów kurs nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to wystarczy, że napiszesz na adres: szkola@szkolaksiegowosci.pl, a zwrócę Ci 100% Twojej wpłaty! Okres gwarancji to 30 dni od dnia zakupu.

Moim celem jest przekazanie Ci jak największej wartości merytorycznej i udowodnienie, że kurs ten realnie zwiększy Twoje kompetencje zawodowe.

# FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Sprzedaż rozpoczyna się 21.08.2023r., a kończy się 1.09.2023 r. o godzinie 21:00. Po tej dacie nie będzie można dołączyć do programu. Kurs obejmuje 11 modułów, które są udostępniane co tydzień. Dostęp do kursu oraz jego aktualizacji jest dla Ciebie dostępny przez 12 miesięcy od daty zakupu.

W kursie Księgi Handlowe w Praktyce nie skupiam się na wiedzy teoretycznej. To o czym mówię jest wybrane w taki sposób, aby pomóc Ci zrozumieć pewną logikę, sposób działania konieczny do księgowania realnych zdarzeń gospodarczych. Wszystkie aspekty poruszane w kursie, pokazane są od strony praktycznej. Wychodząc od przepisów – analizujemy skutki podatkowo-prawne, dekretację otrzymanych dokumentów, księgujemy je w systemie księgowym i liczymy bilans, rachunek zysków i strat oraz CIT – wszystko co jest konieczne aby zamknąć miesiąc na pełnych księgach. Zwracam także uwagę na pułapki i pokazuję triki w jaki sposób sprawdzać swoją pracę.

W kursie Księgi Handlowe w Praktyce nie skupiam się na wiedzy teoretycznej. To o czym mówię jest wybrane w taki sposób, aby pomóc Ci zrozumieć pewną logikę, sposób działania konieczny do księgowania realnych zdarzeń gospodarczych. Wszystkie aspekty poruszane w kursie, pokazane są od strony praktycznej. Wychodząc od przepisów – analizujemy skutki podatkowo-prawne, dekretację otrzymanych dokumentów, księgujemy je w systemie księgowym i liczymy bilans, rachunek zysków i strat oraz CIT – wszystko co jest konieczne aby zamknąć miesiąc na pełnych księgach. Zwracam także uwagę na pułapki i pokazuję triki w jaki sposób sprawdzać swoją pracę.


Jeśli chcesz się rozwijać w zakresie księgowości, wiedza zawarta w kursie jest po prostu niezbędna. Pozwoli Ci na zdobycie awansu i prowadzenie księgowości większych firm.

W kursie biorą udział nie tylko osoby zaczynajace przygodę z księgowością. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zweryfikować i uporządkować swoją wiedzę z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, z pewnością skorzystasz z uczestnictwa w programie Księgi Handlowe w Praktyce. Jeśli dodatkowo korzystasz obecnie z Comarch Optima – pokaże Ci jak zautomatyzować pracę w zakresie księgowań.

Dostęp do kursu masz przez 12 miesięcy od daty zakupu. Oprócz tego masz dostęp do zamkniętej grupy na DISCORD – w nieograniczonym czasie oraz możesz uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach online – LIVE CALL (telekonferencjach). Masz również dostęp do aktualizacji programu przez 12 miesięcy.

Tak! Masz do wyboru , raty 0% oraz raty oprocentowane.

Na stronie https://szkolaksiegowosci.pl wybierz przycisk zaloguj. Loginem jest Twój adres email podany przy zamówieniu. Wygenerowane przez system hasło otrzymasz w osobnym mailu.

Jeżeli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie, to otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz zgłosić się o zwrot lub zrezygnować z niego. Masz na to 30 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na szkola@szkolaksiegowosci.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

W kursie zaczynamy od podstaw rachunkowości i omawiamy przepisy podatkowe w zakresie VAT i CIT. Nie musisz więc mieć na start żadnej wiedzy księgowej. Od modułu 4 do 12 – używamy i powtarzamy wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków – aby przećwiczyć cały proces zamknięcia miesiąca na pełnych księgach i abyś mogła samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe

Wymagania sprzętowe i programowe dla Comarch Optima:

● Procesor firmy Intel lub AMD min. 2 GHz
● 2 GB pamięci RAM
● Dysk: 5 GB wolnej przestrzeni
● System operacyjny Windows 10; Windows 8.1; Windows Server 2012, Windows Server
2012 R2; Windows Server 2016; Windows Server 2019.
● Zalecana minimalna rozdzielczość ekranu to 1024×768
● Drukarka pracująca w systemie Microsoft Windows
● Program pracuje w oparciu o bazę Microsoft SQL Server 2012, 2014, 2016, 2017 lub
2019

jeśli masz problem techniczny z komputerem np. nie spełnia wymagań, lub nie jesteś pewny – skontaktuj się ze swoim informatykiem

W trakcie programu będziesz rozwiązywać case study analizując sytuacje i oceniając skutki podatkowe VAT różnych sytuacji gospodarczych, księgować dokumenty w rejestrach VAT i przygotowywać JPK_V7. Zadania oparte są o realne sytuacje z mojego doświadczenia. Wykonywanie zadań ekstremalnie zwiększa efektywność nauki.

Ukończenie 100% zadań z kursu jest warunkiem uzyskania certyfikatu. Zadania powinny być wrzucone na naszą zamkniętą grupę kursową, gdzie są przez nas sprawdzane i na tej podstawie wystawiamy certyfikat.

W moich kursach nie ma testów końcowych. W życiu zawodowym nie spotkasz sytuacji do rozwiązania na zasadzie wybierz a, b lub c. Tworzę kursy w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć kompetencje Studentów w wymiarze praktycznym.  Sytuacje i case study z kursu na pewno spotkasz w swojej pracy a dzięki wykonanym w kursie zadaniom na pewno z nimi sobie poradzisz. Quizy mają w kursie charakter powtórkowy 🙂 

NIE. Program trwa 11 tygodni. Dodajemy nowe materiały każdego tygodnia, aby Cię nie przytłoczyć i aby cała grupa przechodziła materiał w tym samym momencie.

Księgowanie operacji w programie Comarch Optima ma na celu wykorzystanie Twoich nowych umiejętności w praktyce, tak aby jeszcze bardziej przyswoić wiedzę i podnieść Twoje kompetencje. Nic tak dobrze nie wpływa na skuteczność nauki, jak zastosowanie nowej wiedzy w praktyce.

Ale MUSISZ wykonać i przesłać na grupie DISCORD wszystkie zadania domowe aby otrzymać certyfikat

100% wykonanych zadań z kursu i przesłanych na grupę kursową jest gwarancją uzyskania certyfikatu

Płatność za kurs następuje za pośrednictwem T-pay – do wyboru są płatności elektroniczne obsługiwane przez polskie banki oraz płatności kartą. 

Tak. System jest zintegrowany z platformą do płatności i z usługą fakturowania, która wyśle Ci na maila fakturę po zakupie kursu.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Napisz na adres: szkola@szkolaksiegowosci.pl

>

Na jaki adres wysłać informacje o BEZPŁATNYM szkoleniu

SLIM VAT 3.0 - W PRAKTYCE

Na jaki adres wysłać informacje o bezpłatnym szkoleniu o podatkach, księgowości i nie tylko